Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas

Šviesos diodų juostų transformatorius, užtikrinantis 12 voltų išėjimą, naudojamas norint sukurti šiems apšvietimo renginiams priimtinas darbo sąlygas.

Iš jo kokybės ir išvesties parametrų priklauso nuo radiatorių efektyvumo ir apšvietimo sistemos patikimumo. Šio mazgo galią galima lengvai apskaičiuoti nepriklausomai. Šerdies elementas yra sumontuotas gana paprasta.

Transformatoriaus galios nustatymas

Atsižvelgiant į juostos diodų tipą, įėjimo maitinimo įtampa gali būti kitokia: 12 v, 24 v, 36 V. Norint nepadaryti klaidos ir rasti tinkamą modelį, būtina iš anksto apskaičiuoti transformatoriaus galingumą.

Norėdami tai padaryti, jums tiesiog reikia nuspręsti, kokia juostos versija yra reikalinga. Taip pat reikia apskaičiuoti pakankamą apšvietimo lygį rajone, kuriame bus sumontuotas apšvietimas. Gamintojas paprastai nurodo 1 m šviesos diodų juostos galingumą. Padauginus šio parametro vertę pagal bendrą diodų juostos ilgį, galima gauti sukurtos apkrovos lygį transformatoriuje.

Pavyzdžiui, jei 1 m juostos galia yra 7,2 W, o jos bendras ilgis yra 10 m. Sumažinus šias vertes, mes gauname 72 W - prijungto apšvietimo renginio konstrukcinę apkrovą. Tačiau norint pasirinkti 12 voltų maitinimo bloką, rekomenduojama pridėti mažą galios skirtumą į gautą vertę.

Jūs neturėtumėte sutaupyti, taigi jūs galite įsigyti atsargas, lygias 30%. Atitinkamai bendra šviesos diodų juostos transformatoriaus galios vertė yra 93,4 W.

Klasifikavimas ir veikimo principas

Maitinimo šaltinis yra dviejų variantų:

 • remiantis transformatoriumi;
 • impulsinis prietaisas.

Abi parinktys taikomos apšvietimo įtaiso įėjimui 12 voltų. Transformatoriaus maitinimo šaltinis yra gana didelių matmenų, o tai kartais apsunkina montavimo užduotį. Tokiems modeliams yra kitų trūkumų: jautrumas perkrovoms tinkle, taip pat mažas efektyvumas. Priešingai, impulso analogas yra kompaktiškas, todėl jį bet kur lengvai galima paslėpti.

Tokių prietaisų veikimo principas yra sumažinti maitinimo įtampą iki reikalingo lygio (12V, 24V). Ir skirtingai nuo vairuotojų (pateikia stabilią srovę), naudojama LED šviesos diodų lempučių maitinimui, maitinimas yra tampos šaltinis.

Atitinkamai apšvietimo prietaisas neribojamas įrenginio srovės. Šiuo tikslu diodinės juostos konstrukcija užtikrina srovę ribojančius rezistorius.

Įvairūs transformatoriai

Yra įvairių tipų transformatoriai, skirtingi dizaino:

 1. kompaktiškas korpusas;
 2. aliuminio uždarytas korpusas;
 3. perforuotas korpusas.

Kiekviena parinktis skirta veikti skirtingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, antrąjį variantą galima kontaktuoti su vandeniu, nepakeičiant savybių, o maitinimo blokas su perforuotu korpusu, priešingai

Ką reikėtų apsvarstyti prieš perkant?

LED šviesos elementų transformatorius parenkamas remiantis trimis pagrindiniais kriterijais:

 1. Tiesvesties ir išvesties charakteristikos. Maitinimo blokas vienoje pusėje yra prijungtas prie 220 voltų tinklo, o kitoje - iki 12 voltų. Tai yra populiariausias pasirinkimas, tačiau gali prireikti nustatyti 24 arba 36 voltų apšvietimą. Atitinkamai maitinimo bloko išvestis turi būti lygiavertė tampa. Priklausomai nuo juostos charakteristikų, yra universalis įtaisai, skirti 12 voltų ir 24 voltų. Jų kaina bus didesnė.
 2. Galia. Kad LED juostelė nepasiklystų, o pats transformatorius nidra sudegęs, pastarosios galios lygis neturi būti mažesnis nei apšvietimo įtaiso apkrova. Teoriškai praktiniu atveju reikia pasirinkti maitinimo bloką, kurio galia viršija ekvivalentinio juostos parametrą 25-30%. Nustatyti pageidaujamą vertę yra gana paprasta ir visiškai galima atlikti skaičiavimą (žr. Aukščiau).
 3. Apsauga nuo išorinių veiksnių. Šiame etape būtina įvertinti 12V juostos veikimo sąlygas dulkes, drėgmę, tiesioginį kontaktavimą su vandeniu, įrengimą lauke arba darbą sausoje patalpoje. Kiekvienu atveju jums reikia pasirinkti skirtingus maitinimo šaltinių modelius. Normaliam drėgnumo patalpoms tinkami interjero modeliai, neapsaugoti nuo sąlyčio su vandeniu. Vonios kambariuose, baseinuose, turi būti naudojama uždara aliuminio versija.

Gamintojo pasirinkimas

Rinka siūlo daugybę Kinijos "bevardžių" prietaisų.Jų kaina yra daug mažesnė. Tačiau šiuo atveju sunku numatyti, kiek laiko toks prietaisas tęsis ir prie jo prijungta 12 voltų juosta.

Prekės "Mean Well" (Taivanas) prekės yra labiausiai paklausos. Produktų asortimentas apima sausų patalpų ir lauko naudojimo modelius. Šis gamintojas siūlo įvairias universaliųjų maitinimo šaltinių versijas, kurių vardinė vertė yra 12 voltų ir 24 voltų.

Jei ateityje bus noras padidinti apšviestą plotą, galite tiesiog pakeisti juostelę. Maitinimo šaltinis išliks tas pats. Kitas populiarus gamintojas yra "Haitalk". Jo produktai yra siūlomi pigesne kaina.

Montavimas, elektros instaliacijos schema

Priklausomai nuo to, kokio tipo diodinus juosta naudojama: vienviečiai arba RGB, ryšio schema taip pat skirsis. Visų pirma, mes svarstome, kaip montuoti maitinimo šaltinį monochrominiam apšvietimui.

Abiejose transformatoriaus pusėse yra gnybtai - skirtingų spalvų laidai. Viena vertus, įrenginys yra prijungtas prie 220 voltų tinklo, kita vertus - į 12 voltų diodų juostą.

Jungtys turi būti atliekamos pagal poliškumą: pliusas (raudonas laidas) prijungtas prie pliuso, minuso (mėlynos arba juodos vielos) - iki minuso. Jei juosta neužsidegs, kai jungtas renginys, turite pakeisti ryšio poliškumą. Paprastai diodų juostos parduodamos 5 m skerspjūviuose.


Maitinimo blokas

Jei jums reikia naudoti kelis tokius segmentus, rekomenduojama juos lygiagrečiai sujungti. Bendra galia šiuo atveju bus gana didelė, o tai turės įtakos maitinimo šaltinio dydžiui. Supaprastina užduotį naudoti kelis mažo galingumo transformatorius kiekvienai 12 voltų juostai. Tokių prietaisų matmenys yra daug mažesni, tai reiškia, kad juos lengviau paslėpti

Jungčių schema:

Šiam pasirinkimui pakanka pasirinkti laidą, jungiantį antrąjį maitinimo šaltinį mažu skerspjūvi, pvz., 0.75 mm. Jei tuo atveju, kai yra keli transformatoriaus ilgio juostos, reikia naudoti 1,5 mm laidą. Jei atsižvelgsim į RGB juostos vykdymą, tada normaliam naudojimui taip pat reikės valdiklio.

Kontūre jis yra tarp tiektuvo ir juostos. Apšvietimo įtaiso valdymas atliekamas valdikliu, kurio vienoje pusėje yra 4 laidai

Jungčių schema:


Kaip ir monochrominės versijos atveju, ši galimybė leidžia prijungti kitą diodų juostą. Tai omamanoma tik tada, kai bendra apšvietimo apkrova yra mažesnė nei tiektuvo galia. Bet pageidaujama alternatyva yra sujungti kelis maitinimo šaltinius.


Dviejuose ar daugiau juostinių ngrenginių naudojamas vienas valdiklis. Esant grandinei, prireikus ung jungiamas stiprintuvas, kuris palengvina sinchronizuotą juostų valdymą. Šis prietaisas gali būti maitinamas iš pagrindinio įrenginio.

Šiandien lED šviestuvas yra naudojami beveik visur. Tai gali būti interjero dizainas ar automobilių tuningas, kaimo namas, parduotuvės ar restorano salė. LED šviestuvas Tai lanksčios spausdintinės plokštės formos įtaisas, kurio šviesos diodai fiksuojami litavimo būdu. Montavimas yra neįtikėtinai paprastas, jį galima pritvirtinti prie beveik bet kokio paviršiaus, pavyzdžiui, kopėčiose arba ant pakabinamų lubų. LED lempos galia yra 12 arba 24 voltai, maitinimas gaunamas iš tinklo, todėl jums reikia igsigyti 12 voltų LED juostos maitinimo šaltinį.

LED juostas galite papuošti bet kokį kambarį, tačiau jienegalima dirbti iš elektros tinklo, kurio įtampa 220 W. Jei jų prisijungti Tiesiog jie gali tiesiog sudeginti. Todėl jų veikimui reikalingas transformatorius. Halogeninės lemputės dirbs nepriklausomai nuo to, ar tinkle yra nuolatinė ar kintamoji srovė. LED juostelės tinka tik nuolatiniams.

Štai kodėl jiems reikia papildomos rangos - transformatori, kurie duoda tiesioginę srovę prie išėjimo ir mažina įtampą iki 12 voltų. Šiuo atveju šviesos diodų apšvietimas turi optimalią šviesos kokybę. Be to, reikalingas stabilizatorius, kuris pašalina periodišką mirksėjimą.

Šiuolaikiniai įrenginiai, skirti LED rangai,yra suskirstyti į keletą tipų. Pasirinkite jas pagal daugelį parametrų. Pirmiausia turite nuspręsti, kur diodai bus įdiegti. Nepaisant to, kad dauguma transformatorių turi didelę apsaugą, nereikia įrengti jų kambarių, kur drėgmės lygis yra nuolat didelis.

LED juostų energijos šaltinio pasirinkimas

LED šviestuvai, kurie parduodami moderniose parduotuvėse, turi skirtingus parametrus. Kai kurie iš jų yra tinkami veikimui iš 220 vatų tinklo. Bet ne visos juostos gali būti prijungtos prie lizdo. Kai kurie iš jųreikia 12 arba 24 voltų įtampos. Štai kodėl reikia transformatorių, kurie tinka 12 voltų elektroninėms juostoms.Šis prietaisas leidžia įrenginiui tiekti kintamą srovę, kuri prailgins tarnavimo laiką.

Renkantis energijos šaltinį, turėtumėte atkreipti dėmesį keletą veiksnių:

Jei perkate juostą, kurios galia yra 24 voltai, tuomet negalėsite naudoti 12 V transformatoriaus. Itin svarbu, kokios patalpos planuojama įrengti. Jeioras kambaryje yra sausas, tada galite naudoti transformatorių su standartiniu adapteriu. Tačiau, jei juostos įdiegta gatvėje, turėtumėte pasirinkti įrenginį, kuris turi aukštos kokybės apsaugą nuo drėgmės.

Perkant transformatorių, turėtumėte atidžiai išnagrinėti instrukcijas, kurios prie jo pridedamos. Toje pačioje vietoje rengimo schema yra pabrėžta. Jei pasirinksite universalųjį transformatorių, tai leis jums reguliuoti apšvietimo ryškumą.

Šiandien jūs galite pasirinkti tokius transformatoriusvisiškai atitinka darbo sąlygas.

 • Jei LED juostos dangtelis yra ngrengtas lauke, tuomet reikia pasirinkti įrenginius, kurie turi tam tikr apsaugos lygį.
 • Tokie transformatoriai turi atitikti IP 67 apsaugos lygį;
 • Šis dizainas leidžia išvengti dulkių patekimo;
 • Atlaikyti drėgmės poveikį;
 • Trumpojo jungimo rizika yra minimali;
 • Transformatoriai turi galios nuo 1 iki 800 W;
 • Teisingai parinkta priemonė užtikrins optimalias darbo slygas.

Atsižvelgiant į transformatorių charakteristikas galima suskirstyti į du tipus:

Prieš perkant maitinimo šaltinį, kuris yra reikalingas LED juostos veikimui, jums reikia perskaity instrukciją. Ji turi prietaiso savybes. Jei perkate įrenginį, kuris yra skirtas buto ar šalies namų, ji yra verta mokėti už LED sustabdymo su plastikiniu arba metaliniu korpusu. Tuo atveju, jei planuojate įrengti gatvę, maitinimo šaltinis turi būti sandariai uždarytas ir atsparus dulkėms ir drėgmei.

Be to, mes galime išskirtipagrindiniai transformatorių tipai:

 • Sulaikytos galios yra nuo 20 iki 300 vatų;
 • Jie gali būti metaliniame korpuse su ventiliatoriumi arba be jo.
 • Į biudžetą yra plastiko korpuso transformatoriai. Jų galia yra minimali, jie tinka trumpoms LED juostoms.

Kaip apskaičiuoti transformatoriaus galingumą

Norint nustatyti, koks maitinimo transformatorius yra reikalingas, turite atidžiai ištirti informaciją ant pakuotės. Juostos storis apskaičiuojamas pagal jo filmuot medžiagą. Tarkime, kad trijų ritinių ilgis yra 15 metrų. Visos juostos galia bus 9,6 vatai už 1 metrą. 15 metrų juostos kiekis sunaudoja 144 vatus. Dabarpadauginkite 144 iš 1,3 (koeficientas) ir pasirodo, kad, norint, kad juosta dirbtų, reikia 187.2 vatų minimalios galios.

Lygiai taip pat svarbu tai, kad transformatorius A -240 W -12 V tinka nustatant darbo sąlygas, kai jis tumontuojamas patalpose. Tuo atveju, jei planuojate naudoti juostą, pavyzdžiui, kraštovaizdžio dizainą, reikės mažiausiai trijų transformatorii, kurių galia yra apie 75 vatai. Tai gali būti prekės ženklas A-75 W-12 V WP.

Transformatoriaus montavimo funkcijos

Transformatoriaus montavimas atliekamas pagal konstrukcinę schemą, kuri yra pritvirtinta prie šviesos diodų juostelių. Paprastai jie yra suskirstyti į grupes, kuriose yra trys šviesos diodai. Dizainas apimasrovės ribotuvas. Tačiau kai kuriais atvejais viename skyriuje gali būti 5-10 vienetų.

Pjovimo vietą žymi abiejų pusių kontaktai. Ryšys atliekamas lygiagrečiai su grupėmis. Kur tiksliai bus sumontuotas transformatorius, nesvarbu. Tačiau poliškumas + ir - yra labai svarbus. Atminkite, kad maitinimo tampa neturėtų būtidaugiau kaip 12 voltų.

Daugelis klaidų naudoja transformatorių, skirtų naudoti žibintai halogeninis tipas. Nepaisant to, kad jie taip pat mažina įtampą iki 12 voltų, skirtumas tarp jų yra reikšmingas. Faktas yra tas, kad esant išėjimui jie naudoja kintamąją srovę, o LED juostų veikimui reikia pastovios.

Ką ieškoti renkantis

Šiandien yradidžiulis maitinimo šaltinių pasirinkimas, kurie tinkami LED juostelėms. Svarbus kriterijus yra tas, kuris jums tinka.

 • Transformatorius turi turėti sistemą, kuri užtikrintų sklandų pradžią. Tai padidins juostos naudojimo trukmę;
 • Įrenginys neturėtų turėti mažesnės nominalios galios nei LED juostos galia. Verta pasirūpinti, kad transformatoriuje būtų 20% galios;
 • Pasirinkite įrenginio vietą, kad prireikus būtų lengva pasiekti. Jei diegsite jį uždaroje erdvėje, jis užsidegs, dėl ko jis sulaužys;
 • Transformatoriaus apsaugos laipsnis yra svarbus;
 • Kaip jau minėjome, transformatoriai gali būti sandarūs ir nesandarūs, todėl nustatoma įrengimo vieta;
 • Sandarūs maitinimo šaltiniai, kurių apsaugos laipsnis yra IP 67, gali būti įrengti vonios kambariuose, saunose ir gatvėje.Šis apsaugos laipsnis yra pakankamas, kad būtų išvengta trumpojo jungimo, perkrovos, perkaitimo, taip pat įrenginys nebijo tinklo įtampos kritimo;
 • Neuždarytas maitinimo blokas tinka montuoti sausose ir vėdinamose patalpose su apsaugos nuo IP 20 laipsniu.

Kaip pasirinkti LED juostos maitinimo šaltinį

Kad juosta veiktų, ją maitina maitinimo šaltinis, kurio nuolatinė srovė yra 12 voltų. Yrakeletas šių priemonių tipų:

 • Nepralaidūs vandeniui, kurių tipas yra IP 67;
 • Atviras, turintis tam tikrą apsaugą nuo neigiamo IP 20 poveikio.

Jų įtampa gali būti nuo 12 iki 24 voltų. Norint nustatyti, kuris iš jų jums tinka, turėtumėte nustatyti bendrą juostos galią. Atkreipkite dėmesį į ženklinimą, kuris taikomas ritę. Dél juostos galios padarykite išvadas, pagrįstas diodų skaičiumi viename meter.

Tape 3528 SMD LED mjis gali būti nuo 60 iki 240 diodų vienam metrui. Šio prietaiso galia gali būti nuo 4,8 iki 19,2 W / metro. Jei juostos ilgis yra 5 metrai, tada jo veikimui reikalingas 24 voltų transformatorius. Transformatorius turi turėti tam tikrą galios rezervą.

Kaip prijungti LED lemputę

Populiariausi yra šviesos diodai, kuriesu ženklinimais MR 16, MR 11. Šie prietaisai turi aukštos kokybės apšvietimą. Jų veikimui reikalingas beveik bet koks maitinimo šaltinis, kurio tampa yra 12 voltų. Jei planuojate naudoti ritinių transformatorius, tada néra jokių problemų, tačiau jei įsigijote elektroninį ritės renginį, tada, kad ryškus apšvietimas, turite atitikti tam tikras sąlygas.

Elektroninių transformatorių savitumas yra tai, kad jų veikimui reikalinga tam tikra apkrova, kurios nėra taip lengva pasiekti. Faktas yra tas, kad šviesos diodų galia yra maža. Būtina pridėti papildomų apšvietimo prietaisų.

Populiariausi iki šiol yraelektroniniai transformatoriai. Kokie prekės ženklai, pavyzdžiui, "Bioledex", "Relco", yra specialiai suprojektuoti LED juostelėms, jie tinkami naudoti skirtingose ​​aplinkose ir patalpose.

Tinkamai parinktas transformatorius suteikia ilgą tarnavimo laiką LED juosteles. Tai svarbu, jei juosta naudojama gatvių reklamai kurti. Vienas iš svarbiausių pasirinkimo kriterijų yra įrenginio kokybė. Tai padės išvengti nepatogių situacijų, kai transformatorius staiga sugenda ir juostos išstumia.

Jeijuostos mažiau nei 5 metrai, tada leidžiamas nuoseklusis ryšys. Jei juostos ilgis yra ilgesnis, turėsite paskelbti. Be to, jie priima kabelį nuo kabelio. Didžiausias prietaiso takeli ų laidumas yra ne didesnis kaip 2 A, taigi šis įrengimo būdas yra geresnis.

Jei maitinimo šaltinis yra labai toli nuo juostos, išėjimas gali sumažėti tampa. Todėl laidai parenkami taip, kad jie būt vienodi ilgio. Tai gali būti, pavyzdžiui, "PVS", kurio skerspjūvis nuo 0,75 iki 2,5 mm 2.

Prieš pradedant diegimąišmatuoti stresą eksperimentiniu būdu, tai padaryti, prijunkite elektros grandinės elementus. Nebent to verta pamiršti. Kai kurios juostos gali turėti skirtingą įtampą, kuri galiausiai turės įtakos ryškumui. Jei visa ritė prijungta juostelė tiekiama iš abiejų galų, tai užtikrins vienodą diodų švytėjimą.

Taigi, LED juostos kokybė, taip pat jos veikimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių. Visų pirma, nuo specialaus transformatoriaus pasirinkimo.

Kiekvienais metais pasaulyje didisja šviesos diodų (LED) apšvietimo populiarumas, kuris organizuojamas ne su lempučių pagalba, specialiomis juostomis. Tai yra specials apšvietimo gaminiai, kurie turi daug privalumų lyginant su kitomis šviestuvų rūšimis. Tačiau, norint, kad jie dirba kokybiškai ir ilgą laiką, lentos juostelės turi būti prijungtos prie elektros tinklo per specialų įrenginį.

Verta paminėti, kad ne kiekvienas parduodamas maitinimo šaltinis (PSU) tinka jūsų LED juostelei. Todėl, norint, kad jos darbas tęstųsi, tokioje situacijoje reikia apskaičiuoti reikiamą energijos suvartojimą, kuris turėtų būti prijungtas prie maitinimo šaltinio. Norėdami suprasti šį klausimą, jums padės šis straipsnis.

Produkto savybės ir kodėl jums reikia adapterio

LED produktų (juostelių ir lempučių) populiarumas atvedė ų platų tokių gaminių asortimentą apšvietimo įrenginių rinkoje. Ir šio klausimo juostos nėra paskutinė vieta. Viskas susijusi su dideliu LED juostų populiarumu, kuris turi tokius privalumus:

 • lengvai montuojamos bet kurioje plokštumoje, nes jos turi lipnią pagrindą;
 • turi įvairių spalvų liuminescencijos;
 • gali būti valdomas nuotolinio valdymo pultu, kai prijungtas prie valdiklio grandinės;
 • gebėjimas išplėsti gaminį tiek, kiek reikia, priklausomai nuo apšvietimo ilgio;
 • mažas energijos suvartojimas;

Atkreipkite dėmesį! Tokie gaminiai sunaudoja mažiausią elektros energijos kiekį.

 • ilgas tarnavimo laikas.

Didžiausia problema, kuri gali kilti dél šios rūšies LED produktising, yra teisingas elektros energijos tiekimo pasirinkimas ir prijungimas. Ir nepakanka tik apskaičiuoti, kokio tipo energijos tiekimo jums reikia. Turite laikytis ryšio taisyklių. Tik tuo atveju, jei skaičiavimas ir prijungimas būtų teisingi, galite grožėtis šviesiu ir spalvingu šviečiančiu LED apšvietimu.
LED juostų maitinimo poreikis grindžiamas tuo, kad šie gaminiai yra žemos įtampos. Paprastai jie skirti 12 arba 24 voltai. Tuo pat metuimo tinklai, per kuriuos eina srovė, mūsų namuose ir apartamentuose turi 220 voltų. Dėl šios priežasties nereikia maišyti adapterio (maitinimo šaltinio), kuris leis, kad srovė iš tinklo atitiktų reikalaujamus tampos parametrus. Tik su maitinimo bloku galite pakeisti srovę į norimus parametrus, kurie yra taikomi šiems LED produktų tipams.

Atkreipkite dėmesį! Jei maitinimo šaltinio maitinimas yra netinkamas, srovė, tekanti iš tinklo, gali sukelti šviesos diodų išdegimą.

Todėl, renkantis maitinimo šaltinį, reikia sužinoti, kiek tai turėtų būti tam tikro ilgio lemputė.

Mes pasirenkame keitiklį: svarbūs pasirinkimo niuansai


Neperšlampamas konverteris

Renkantis šio tipo apšvietimo gaminius, reikia naudoti šiuos rodiklius:

 • galima tiekimo įtampa: 12 arba 24 voltai;
 • bendra igsigyjamo produkto suvartojama galia;
 • poreikis apsaugoti įrenginį nuo padidėjusio drėgnio.

Atkreipkite dėmesį! Jei igsigijote apšvietimo produktus, skirtus patalpoms su drėgnu klimatu (vonios kambarys, baseinas, virtuvė, lodžija ar balkonas), keitiklis turi būti apsaugotas nuo drėgmės.

Be to, bloko pasirinkimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į savo finansinius pajėgumus. Kuo geresnis ir geresnis vienetas, tuo brangesnis bus. Tačiau nepamirškite, kad žemos kokybės konverteris, praeinantis skirtingų įtampų srovę, gali greitai sugesti.
Svarbiausias BP pasirinkimo parametras yra jo galia. Jo apskaičiavimas remiasi produkto ilgiu (kiek jo skaitiklių yra), taip pat kitus parametrus, kuriuos aptarsime kitame skyrije.

Maitinimo konverterio skaičiavimo parametrai

Keitiklis, kuris keičia esamą charakteristiką, yra neatskiriama šio apšvietimo produkto jungties schemos dalis. Jei to nepadarys, dabartinė iš karto sugadins laidą, todėl netinkama tolesniam naudojimui. Šiuo atveju pats produktas gali turėti skirtingą įtampą ir ilgį (kiekvienas skaitiklis yra labai svarbus). Todėl kiekvienoje situacijoje atliekamas jo galios apskaičiavimas.

Atkreipkite dėmesį! Norėdami sužinoti, kokios rūšies energijos tiekimas tam tikrai juostai reikalingas, galite išmokti iš specialios lentelės. Ši lentelė parodyta žemiau.


BP pasirinkimo lentelė

Dažniausiai žmonės perka 12 voltų produkciją, nes ją lengviau rasti, o tai kainuos šiek tiek pigiau.
PSU galia yra pagrindinis parametras. Todėl, norint, kad srovė neleistų išdegti produkto, apskaičiavimas turėtų būti atliekamas teisingai. Tam reikia žinoti šiuos parametrus:

 • apšvietimo produkto ilgis;

Atkreipkite dėmesį! Kadangi lemputė gali lengvai padidinti jo ilgį, kiekvienas matuoklis čia turi įtakos visos sunaudotos energijos kiekiui. Kiekvienas papildomas metras padidins šį skaičių.

 • kiek ten yra diodai (vienas metras). Iš pirmiau pateiktos lentelės matyti, kiek šviesos diodų yra kiekvieno konkretaus juostos tipo metro.


Diodų išdėstymas pagal

Šie du parametrai (ilgis ir šviesos diodų skaičius kiekvienam skaitikliui) yra pagrindas PSĮ galingumui apskaičiuoti. Pavyzdžiui, jūs norite prisijungti prie konverterio 2 penkių metrų RGB juostos SMD 5050. Taigi iš lentelės matyti, kad vienam metrui tokio gaminio yra 30 šviesos diodų, o paties laido ilgis yra 2 metrai.

Išsamus norimo indikatoriaus skaičiavimo pavyzdys

Galia yra parametras, kurio matavimo vienetas yra vatas. Norėdami jį apskaičiuoti konkrečiai LED juostai, turite atlikti šiuos veiksmus:

 • pirmiausia turite nustatyti, kiek energijos sunaudoja vienas metras. Š is parametras yra lengvai nustatomas pagal pirmiau pateiktą lentelę. Pavyzdžiui, juostoms SMD5050 už metrą šis skaičius bus 7.2 vatai;
 • tada lengva apskaičiuoti galia, kurią lemia apskritai. Norėdami tai padaryti, tiesiog padauginkite ilgį vienu metru vienam metrui. Pavyzdžiui, norėtumėte pabrėžti 10 metrų modelio SMD5050 modelį. Esant tokiai situacijai, 7.2 vatai padauginami iš 10, o mes gauname 72 vatus.

Tai tokia galia, 72 vatai, bus sunaudota dešimties metrų SMD5050. Bet čia jai pasisekė, kad tam tikras skaičius vatų bus išleistas konvertuojant srovę.Todėl svarbu pasirinkti konverterį su vienos vertės vatais, kad būt nedidelis skirtumas. Iklaikys su jais prijungtus apšvietimo gaminius tinkamu lygiu.

Atkreipkite dėmesį! Mažiausias energijos atsargas (vatas), kurį turi maitinimo blokas, turi sudaryti 30% galutinio skaičiavimo skaičiaus. Mūsų atveju 20% turėtų būti apskaičiuotas nuo 72 vatų.

Taigi galutinis jūsų skaičiavimų skaičius produktams, kurių bendras suvartojimas yra 72 vatai, įskaitant 30%, jau yra 93.4 vatai. Galima rasti duomenų, kad 20-25% reikėtų laikyti atsargomis. Kokio tipo skaičiavimas galų gale priklausys nuo jūsų ir nuo siūlomo BP asortimento.


Ledo produktų keitiklių tipai

Dabar lieka tik eiti į parduotuvę arba į rinką, reikalingą konverteriui. Galite pasirinkti BP apvalia verte, bet kiek galima arčiau galutinio jūsų skaičiavimų skaičiaus.

Isvada

Nepaisant didelio vadovaujamos produkcijos privalumų skaičiaus, naudojant juostas, reikia kruopščiai apskaičiuoti naudoto PSU galingumą. Jei klaida sudužo, tada, kai ung jungiate gaminį, jis gali tiesiog išdegti. Juostinių juostų darbas bus aukštos kokybės tik tuo atveju, jei bus pasirinktas tinkamas keitiklis.

Daugelis žmonių nori sužinoti, kaip išmatuoti LED juostos galią viename meter dėl toliau aprašytų priežasčių. Ir pirmiausia turite išsiaiškinti, kokia yra šviesos diodų juosta. Tiesą sakant, tai yra spausdintinė plokštė, kurioje yra šviesos diodai, rezistoriai, kurie sukuria ribinį atsparumą, ir ploni laidai. Sugalvotas LED atgal praeito amžiaus 60-ųjų. Galų gale tai sukėlė patogių LED prietaisų atsiradimą, neseniai jie tapo labai populiarūs. Šiandien galite susipažinti su daugybe tokių gaminių iš skirtingų gamintoj, kurių savybės yra skirtingos.

 • SMD 5050
 • SMD 3528

Šiuolaikinės LED technologijos privalumai

Šviesos diodų juostos nebūtų tokios patrauklios, jei neturėtų kai kurių nuostabių privalumų.

 1. Jie įrengiami be jokių sunkumų. Daugelis gaminių yra ant juostos, kuri prilipo beveik bet kokį paviršių, gale.
 2. Palyginimui, pavyzdžiui, su kaitinamąja lempa, šis šviesos įrenginys paprastai trunka ilgiau.
 3. Dél jų konstrukcijos jie negali perkaisti.
 4. Jie gali būti supjaustyti. Tai leidžia sukurti nuostabias savo šviesos formos geometriją. Funi funkcija lemia šiuolaikinės šviesos reklamos vairovę, suteikia plačias galimybes apšviesti pastatus vairiais tikslais.
 5. Tai gana ekonomiškas apšvietimo tipas.

Paprastai aptariamos apšvietimo rangos kainos yra labai didelės. Pavyzdžiui, yra labai pigių Kinijos gamybos produktų, kurie net nenurodo gamintojo pavadinimo. Jie turi silpnus sugebėjimus ir greitai suskaido. "Firmos" šviesos diodai yra brangesni, tačiau jų patikimumas yra akivaizdus.

SMD 5050

Labai domina aukštos kokybės ir ryškios LED juostos (arba tiesiog LED). Dažnai tokio tipo gaminiai pažymėti SMD 5050.

Santrumpa SMD reiškia specialią gamybos technologiją. Techni technologija apima visųkomponentų montavimą automatiniu režimu ant spausdintinės plokštės. Ir skaičius po santrumpos rodo šviesos diodų tipą. Kiekvienas iš jų šiuo atveju turi trijų kristalų struktūrą ir yra nuo 5 iki 5 milimetrų dydžio.

Norėdami valdyti apibūdintą šviesos diodą, jums tikrai reikės specialios energijos tiekimo. Jei tiesiogiai bandysite prijungti įrenginį prie elektros lizdo, jis tiesiog išdegs ir tampa netinkamas. Tiesiog tam, kad galėtumėte kompetentingai igsigyti adapterį, jums reikia apskaičiuoti galios.

Kad sutaupytume mokestį už elektros energiją, mūsų skaitytojai pataria "Energijos taupymo elektros energijos taupymo dėžute". Mėnesiniai mokėjimai bus 30-50% mažiau nei prieš ekonomisto naudojimą. Jis pašalina reaktyviąją sudedamąją dalį iš tinklo, dėl ko apkrova mažėja ir dėl to sunaudojama srovė. Elektriniai prietaisai sunaudoja mažiau elektros ir mažina mokesčius už jį.

Nuo ko tai priklauso? Visų pirma, apie šviesos diodų tankį. Kuo daugiau šviesos diodų viename kvadratiniame meter, tuo galingesnis reikalingas maitinimas - yra tiesiogiai proportional priklausomybė.

Yra SMD 5050 with tankis 30 LED per šimtų centimetrų, 60, 72, 120. Dabar įsibėgėjo mados LED įtraukti į namus, ypač virtuvėje, darbo vietoje. Šiuo tikslu geriausiai tinka gaminiai su 30 ir 60 šviesos diodais per metrą - pakankamai apšvietimo. Jie taip pat gali būti naudojami apšviesti akvariumus, lubas ir tt Daug galingų LED įrenginių paprastai įsigyja firmos, kad sėkmingai reklamuotume save tamsoje.

Patogumui mes siūlome tam tikrų populiarių juostinių apšvietimo galimybių, tokių kaip SMD 5050, parametrus.


Iš lentelės matyti, kiek vatų reikia vienam metrui.Atitinkamai, norint apskaičiuoti tam tikrą juostą, rodiklis iš dešiniojo stulpelio turi būti padaugintas iš viso skaitiklio.

SMD 3528

Be to, SMD 5050 yra dar vienas populiarus modifikavimas - SMD 3528. Kartą jis buvo pirmasis, kuris buvo paleistas, taip ir ir Rusijoje. SMD 3528 šviesos diodai yra mažesni, jie taip pat vadinami indikatoriais. Be to, jie išskiria mažiau ryškią šviesos srautą (1 LED - tik 5 lumens). Žinoma, SMD 3528 maitinimas reikalingas kukliai.


Jei norite nustatyti srovės stiprumo LED produktų amperų, ​​tai lengva padaryti su gerai Tai yra, jei jums reikia 24 vat, tada maitinimo šaltiniui reikia 30 vat. Toks atsargas leidžia valdyti visą sistemą be pertrūki ir perkrovų. Kai daug juostų arba jie yra per ilgi, ekspertai pataria pirkti keletą maitinimo šaltinių. Tam tikrose situacijose yra omamanoma valdyti vieną įrenginį, tačiau greičiausiai jis turės įspūdingų matmenų.

Keletas žodžių apie RGB variantus


Galiausiai verta paminėti brangiausius produktus, tokius kaip SMD 3528 ir SMD 5050 - juostos iš RGB formato. Kiekvienas LED čia yra trijų skirtingų spalvų diodų sujungimas. Ir jų kombinacijų pagalba galite gauti įspūdingą spalvų rinkinį. Tačiau RGB šviesos srauto ryškumas, jei visi kiti parametrai sutampa su monochromatine, visada yra mažesni.

Norint tinkamai valdyti RGB juostos šviesą reikia specialaus reguliatoriaus. Tai leis jums pasirinkti apšvietimo spalvą, taip pat nustatyti skirtingus režimus ("bėgimo takelis", "mirgėjimas" ir kt.). Čia taip pat galite atlikti galios skaičiavimą naudodamiesi aukščiau pateiktais duomenimis. Tik šiuo atveju būtina įsigyti ne maitinimo bloką, bet valdiklį su atitinkamomis savybėmis.

Ir dar vienas niuansas: beveik visi RGB-valdikliai pagaminti apskaičiuojant iki 15 metrų ilgio įtaisus. Jei ilgis viršija šį skaičių, papildomai reikės sigyti RGB stiprintuvą.

Galiausiai pridėti, kad šiandien yra veislių metodais su šviesos diodais naudojimo (nors jie ne taip dažnai), kad maitinti tiesiai iš standartinio elektros lizdo. Ir jiems galios apskaičiavimas yra nereikalinga procedure. Šie produktai yra specialiai sukurti tiesiogiai įtraukiant.

Taigi, LED juosta yra labai naudingas produktas, kuris ekonomiškai gali išspręsti daugybę problemų. Tačiau, norint tokį apšvietimą įrengti daugeliu atvejų, reikia tam tikros išmanybės ir "rankos".

LED šviestuvas maitina mažai ištaisytą ir stabilizuotą įtampą ir negali būti tiesiogiai prijungtas prie 220V tinklo (tai jį išjungs), todėl būtina maitinimo blokas. Tačiau jie taip pat skiriasi ir kyla klausimas: kokia energija reikia? Atsakykite į šį straipsnį.

Energijos tiekimas turi būti pasirinktas priklausomai nuo diegimo LED juostos parametrų, būtent: maitinimo įtampos ir galios, taip pat nuo montavimo vietos.

Maitinimo šaltinio įtampa

LED juostos dažniausiai maitina 12, 24 arba 36 voltų, o maitinimo šaltinio išėjimo įtampa turi atitikti juostos maitinimo įtampą.

Galios vieneto galingumo apskaičiavimas

Išsamiau aptarkime, kaip apskaičiuoti galios bloko galingumą. Kad tai padarytumėte, jūs turite žinoti, kokia energija naudojama LED juostelėje. Čia yra labiausiai paplitusių LED juostų galios lentelė.

Juostos tipas

Įtampa (V)

Šviesos diodų skaičius vienam metrui

Galia metrui (W)

RT-5000 2x2 3528

RT-5000 2x2 5060

ULTRA-5000 2X 5630

RS-5000 335 šoninis apšvietimas.

RS-5000 2x 335 šoninis apšvietimas.

Norėdami apskaičiuoti maitinimo šaltinio energiją, prijungtos juostos ilgį turite padauginti iš vieno metro sunaudojamos galios. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad maitinimo blokas turi turėti galios rezervą, todėl rezultatas turėtų būti padidintas 10-25%. Gauta tokia formulė:

ilgis (m) X galia (W 1 m) X 25%

Apskaičiuokite maitinimo bloko maitinimą, naudodami LED juostos RT-5000 2x 5060 pavyzdį, kai prijungiate 15 metrų juostos. Vienas metras tokios juostos sunaudoja 14.4 vatus, 5 metrų ritė yra 72 vatai, o 15 metrų - 216 vatai.

14.4 W x 15 m = 216 W

Review gauto rezultato pridedame 25%.

216 x 1.25 = 270 W

Taigi 15 metrų juostos RT-5000 2x 5060 atveju jums reikia 270 vatų galios. Bet nuo to laiko maitinimo šaltiniai su šia galia nėra, tada pasirinkite renginį su artimiausia didesnios galios, pavyzdžiui, 300 vat.

Arba galite eiti kitu būdu ir kiekvienai atskirai juostos daliai naudoti savo maitinimo šaltinį, pavyzdžiui, kiekvienai 5 metrų ritinei.

14.4 x 5 m = 72 W; 72 x 1.25 = 90 W

Atitinkamai trijuose LED juostos segmentuose reikia 3 maitinimo šaltinių 100 W.

Prijungus šviesos diodų juostą, svarbu prisiminti jungiamojo laido poveikį tarp maitinimo bloko ir juostos - būtina tinkamai pasirinkti jo skerspjūv. Tai priklauso nuo maitinimo įtampos, juostos galios ir laido ilgio. Jei pasirinksite per mažą laidą, įtampos dalis gali nukristi ir ji nepasiekia 12 ar 24 voltų prieš juostą, bet mažiau. Dėl to juosta švytės mažiau ir galbūt nelygios švytėjimas. Tai ypač jautriai reaguoja į maitinimo įtampą ir atitinkamai kabelio sekciją, spalvotą juostą. Kai maitinimo įtampa mažėja, jo kaitinimo spektras pasikeičia raudoną plotą. Norėdami apskaičiuoti optimalų laido skerspjūvį, galite naudoti patogų savo tinklalapyje.

Varžos tvirtumas (drėgmė)

Elektros tiekimo pasirinkimas visų pirma priklauso nuo jo išdėstymo vietos. Maitinimo šaltiniai gali ištekėti - apsauginiame korpuse arba sandariai uždaryti - plastikiniame arba metaliniame korpuse. Dėl sausų ir be dulkių patalpų ir konstrukcijų tinka tiekti apsauginį gaubtą.

Ir dulkėtoms, purvinoms ir drėgnoms patalpoms ir gatvių išleidimui tinka tik sandarūs maitinimo šaltiniai.

Tačiau apsauginio korpuso maitinimo blokai skiriasi nuo uždarų ne tik vandeniui. Hermetiški elementai yra daug kompaktiškesni, todėl jie gali būti laikomi uždarose erdvėse, pvz., Nišose. Apsauginio dangčio maitinimo elementai nerekomenduojami diegti uždarose ir blogai vėdinamose patalpose, yra suprojektuoti oro aušinimui, užsandarinti maitinimo šaltiniai taip pati gali veikti aukštejeejeehye maitinimo šaltiniai Maitinimo šaltiniai apsauginiu apvalkalu skirtas pastoviai apkrovai, todėl tamsos (ryškumo pokyčiai) ir pakeisti emisija spalva LED juostelės paprastai yra nemalonus cypiantis. Todal gyvenamuosiuose rajonuose rekomenduojama įrengti uždarą maitinimo šaltinį. Apsaugos korpuso maitinimo šaltinių, palyginti su sandariais, nauda yra didesna galia ir mažesnės sąnaudos. Tačiau reikėtų pažymėti, kad aušinimo spinduliuojamieji Maitinimo blokai Maitinimo viršija 200 W, naudojama įmontuotu ventiliatoriumi, kuri sukuria papildom triukšmą operacijos metu.

Anksčiau nagrinėjamame pavyzdyje turėjome naudoti 300 W maitinimo šaltinį. Šiuo atveju pigiau pritaikyti vieną maitinimo šaltinį į atitinkamos galios apsauginį gaubtą. Bet jei vietoj vieno atviro naudojimo dviejų sandarioje maitinimo bloko su 150 W arba 100 W už 3 blokų talpa, galime atsikratyti nemalonių potekste, kai apšvietimas sistemos. Be to, tokioje sistemoje dažnai yra lengviau rasti energijos tiekimo nišose, tk. Maži blokai turi mažesnius matmenis.

Pasirinkdami maitinimo šaltinius, jie dažnai daro klaidą, darant prielaidą, kad energijos tiekimo gali galima padidinti lygiagrečiu ryšiu. Stabilizuoti maitinimo šaltiniai, kurie neturi specialios papildomos derinimo funkcijos, jokiu būdu negali būti prijungti lygiagrečiai. Taip yra dėl to, kad dviejų arba daugiau prijungtų maitinimo šaltinių, nors ir labai arti, išėjimo tampa niekada nėra vienoda. Esant lygiagrečiai jungčiai, kiekvieno bloko įtampos stabilizavimo grandinė pradeda "traukti" savo kryptimi. Give to atsiras papildomas blokų šildymas ir po kurio laiko jie nepavyks. Kartais, naudojant šį ryšį, maitinimo šaltiniai net negali įjungti prastai, todėl mirksi juostelė.

Tačiau, nepaisant to, naudojant 24 voltų juostą vis tiek galima sujungti du maitinimo šaltinius, kad padidėtų galia. Tokiu atveju naudojami du maitinimo šaltiniai, kurių išėjimo tampa yra 12 voltų, o jų išėjimai yra serijiniai. Šiuo ryšiu didžiausia srovė, kurią gali gaminti maitinimo šaltiniai, išlieka tokia pati, o įtampa ir, atitinkamai, galia yra dvigubai didesnė.


Tokiu būdu maitinimo šaltiniai turėtų būti naudojami tik ypatingais atvejais, nes kai kuriuose blokų modeliuose kartais yra problemų su juostos apšvietimu - gali būti šiek tiek pastebimas mirgėjimas.

Related news

Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas image, picture, imagery


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 76


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 64


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 62


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 51


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 49


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 32


Galios transformatorius LED juostos. LED juostos maitinimas 87